Eskişehir'de başlayıp Türkiye'nin 30 ilinde devam edecek  ve İstanbul'da son bulacak uyuşturucu konusunda yapılmış sosyal sorumluluk projesi "Uyuşuyorum"  Eskişehir'de sunuldu.

Eskişehir Arkeoloji Müze Cafe'de yapılan sunumda konuşan Eskişehir Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, madde bağımlılığının herkesi tedirgin eden bir duruma geldiğini söyledi.

Madde bağımlılığının küçük yaşlara kadar indiğini belirten Günay, çocuklara bu tür eğitimler vererek madde bağımlılığından uzak durmalarını sağlamaya çalıştıklarını açıkladı.

Günay şöyle devam etti: "Bu işi sadece kamu yardımıyla yapmamız maalesef mümkün olmuyor. Sivil toplum kuruluşları ve özel kurumların da bize bu konuda destek vermesi gerekiyor. Uyuşturucu alanında giderek çok daha kolay malzemeler üretilmeye başlandı ve bu maddelere ulaşmak ta artık çok kolay. Uyuşturucu maddelerden kurtulmak çok zor. Tedavi neredeyse imkansız olduğundan, uyuşturucu maddelere karşın dikkatli olunmalı” dedi.

“Uyuşuyorum” projesi kapsamında 1-30 Eylül tarihleri arasında 30 ilde  "Hayata Evet De" festival turnesi düzenlenecek ve her konserde beş sanatçı tüm illerde uyuşturucuya hayır diyecek. Projede ayrıca sosyal medya ve TRT başta olmak üzere televizyonda yayınlanacak 30 saniyelik "Hayata evet uyuşturucuya hayır" kısa filmlerinin yayınlanak.