Az uyku eğitimi olumsuz etkiliyor!

Araştırmacılar, yetersiz uyumanın öğrencilerin başarısını olumsuz yönde etkilediğini ortaya koydu. Uzmanlar, gelişmiş ülkelerde bu sorunun daha fazla yaşanmasının nedenini, yatak odalarında geç saatlere kadar cep telefonu ve bilgisayar kullanımına bağlıyor.
 
Diyabette akıllı şırınga devri!

Diyabetli hastalarda, kan şekeri seviyelerinin yükseldiği durumlarda kendiliğinden insülin salgılayan bir nano parçacık ağı geliştirildi. 
 
Dünya Sağlık Örgütü: "Haydi çocuklar aşıya" diyor

Dünya Sağlık Örgütü, bazı Avrupa ülkelerinde görülen kızamık salgınlarının, Avrupa kıtasında bu hastalığı 2015 yılında ortadan kaldırma planlarını tehdit ettiğini açıkladı.
 
3D Biyo-Yazıcı ile Kök Hücre Üretimi 

Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Bilimleri ve Teknolojisi bölümünden Dr. Utkan Demirci, 3 boyutlu biyo-yazıcı ile insan embriyonik kök hücrelerini içeren damlacıklı baskı yapmayı başardı. Demirci, bu çalışma sayesinde kök hücre üretimi ile organ naklinde karşılaşılan sorunların tedavisinde çığır açılabileceğini belirtti.
 
Bu İstatistik Aileleri Korkutuyor: Yılda 400 Çocuk Talasemiyle Doğuyor!

Türkiye’de her yıl 300 ile 400 çocuk olan tıptaki adı talasemi olan, Akdeniz anemisi olarak dünyaya geliyor. 
 
Vitamin deposu yeşil erik

Her gün mutlaka almamız gereken vitamin olan C vitamini, yeşil erikte bol miktarda bulunuyor. Ayrıca, göz ve cilt sağlığında büyük görevleri olan A vitamini, kanın akışkanlığında görevli K vitamini, osmalit basınç ve su dengesini sağlayan sodyum, potasyum minerali, stres karşıtı mineral olan magnezyum da erikte önemli ölçüde bulunuyor.