KEŞFET

Alzheimer habercisi davranışlar

İlk başlarda günlük hayatı etkilemeyen, yalnızca basit unutkanlıklardan ibaret olan Alzheimer, zaman ilerledikçe günlük aktiviteleri de etkilemeye başlar ve kişiyi başkasının yardımına muhtaç bırakır. Alzheimer hastalığının habercisi olarak değerlendirilebilecek birkaç belirti de mevcuttur.

Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu ile yüz gençleştirmenin 6 adımı

Özellikle kadınların daha çok başvurduğu yüz gençleştirme ameliyatı birbirinden farklı yöntemlerle uygulanabiliyor. Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu yüz gençleştirme operasyonu ile ilgili en merak edilen soruları yanıtladı. 

Çocuk hastalıklarına çare 5 besin

Çocuk hastalıkları erken dönemde birçok soruna yol açabiliyor. Çocukların dengeli ve sağlıklı beslenmesi yalnızca fiziksel gelişimleri açısından değil, beyin gelişimleri açısından da oldukça önemlidir.

Dertlerin devası kızılcıkta gizli

Kızılcık vücuda tepeden tırnağa sağlık getiren, direnci yükselten, gözlere iyi gelen, bunlarla da kalmayıp kalp krizi ve kanser gibi çok önemli hastalıklara karşı koruyan şifa deposu bir besin olarak bolca tüketilmesi son derece faydalıdır.

Uzak durulacak 6 yemek

Bazıları su içse yarar bazıları ne yese kilo almaz. Eğer yemek yemeyi çok seviyor ama kilolarınızdan da şikâyet ediyorsanız yediklerinizi gözden geçirme vakti gelmiş demektir. Bazı yiyeceklerden ne kadar çok yerseniz yiyin yine de bir türlü doyduğunuzu hissetmezsiniz. 

Meyvenin kurusu demek sağlık demek

Meyve kurusunun insan sağlığı bakımından faydaları saymakla bitmiyor. Lif bakımından çok zengin olan kuru meyveler, soğuk havalarda direnci kırılan vücudu güçlendirerek hastalıklara karşı koruma sağlar.

Beslenme işini çocuklukta çözün

Obezite çağımızın en büyük sağlık sorunlarından biridir. Obezite mücadelesinde doğru ve dengeli beslenmenin önemi çok büyük. Bunun için de daha çocukluk yaşlarındayken beslenme alışkanlığının doğru olarak şekillendirilmesi gerekir.

Fazla uyku hasta ediyor

Fazla uykunun ne gibi zararları olabilir ki dediğinizi duyar gibiyiz. Uyku süresi 8 saatin üzerine çıktığı zaman vücutta hücre ölümüne neden olan mekanizma harekete geçiyor. 

Lif deposu incirin 8 yararı

İncir içeriğinde barındırdığı birçok farklı madde ile kalp sağlığından kemik sağlığına birçok hastalığa iyi gelmektedir. Kuru ve normal incir, her iki şekilde de farklı hastalıklara karşı etkilidirler.

Güçlü hafıza için sofrada bulunması gerekenler

Hafızayı güçlendirmek için en sağlıklı ve kolay yol beslenmeye özen göstermektir. İyi bir hafızaya sahip olabilmeniz için sofranızdan eksik etmemeniz gereken besinler.

Basit yöntemlerle kısırlıktan uzak durun

Kısırlık probleminden kurtulmak sanıldığı kadar da zor değil. Düzensiz ilaç kullanımına son vererek, zorlayan diyetlerden vazgeçerek ya da masaj yaparak kısırlıktan kurtulabilirsiniz.

4 adımda lazer epilasyonu öğrenin

Uzm. Dr. Banu Serbes Kural lazer epilasyonun merak edilenlerini 4 adımda anlattı.

DAHA FAZLA